Zioła na uspokojenie – potrzebne bardziej, niż może się wydawać
Czy sięganie po zioła na uspokojenie jest domeną seniorów ze skołatanym sercem albo oznaką słabości. Nic podobnego! Korzyści z ich picia odniesie właściwie każdy, a przy tempie życia, jakie jest udziałem większości z nas, to dla wielu osób powinien być stały element dnia. Odpręż się więc i zaparz sobie ziółka – bez wyrzutów sumienia i podśmiechiwania, dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia.
Niezbędna i naturalna pomoc w codziennym stresie
Każdy z nas odczuwa stres. Czasem blokuje on nas, nie pozwala się skoncentrować, żyć pełnią życia i efektywnie pracować. W innym przypadku właściwie nie będziemy odczuwać zdenerwowania, jednak codzienne napięcia będą sabotować nasz organizm, zwiększając podatność na choroby i infekcje albo ujawniając się w postaci bólów lub spadku energii i chęci do działania.
Kiedy odczuwamy niepokój, przeżywamy stres albo nie umiemy powiedzieć, z jakiego powodu czujemy napięcie, warto sięgnąć po zioła na uspokojenie. Skoro natura dała nam sposoby na to, aby poradzić sobie z różnymi problemami zdrowotnymi i wyzwaniami, to warto z nich jak najczęściej korzystać. Ziołowa herbatka jeszcze nikomu nie zaszkodziła!
Jak działają zioła na uspokojenie?
Niektóre zioła potrafią wpływać na nasz układ nerwowy, poprzez normowanie jego pracy, wyciszenie nadmiaru stymulacji i przywracanie równowagi. Wzmacniają one funkcje nerwów, jak i samego mózgu. Korzystnie potrafią wpływać również na dolegliwości wynikające ze stresu i zdenerwowania – napięcia mięśniowe, skurcze w brzuchu, drżenie rąk.
Zioła na uspokojenie dostarczają naturalnych substancji, które wpływają na nasze samopoczucie, a także łagodzą symptomy w ciele. Wiadomo dzisiaj, że działa to na zasadzie sprzężenia zwrotnego i im więcej mamy objawów zdenerwowania, tym bardziej nasz mózg odbiera nasz stan jako stres właśnie. Warto więc zadbać o odprężenie także fizycznie.
Tego warto spróbować
Klasyką jest tutaj niewątpliwie melisa, która w większych ilościach i jako silniejszy napar już po jednej porcji przyniesie odprężenie. Słabsza herbatka może być pita codziennie. Warto wiedzieć, że na uspokojenie i ukojenie napięć nerwowych działa nie tylko spokrewniona z nią mięta, ale także kwiat lipy, którego relaksujący zapach w mig poprawi nastrój.