Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Skuteczne zioła na trawienie

Jak się pomóc po zbyt obfitej kolacji z deserem na dokładkę? Albo kiedy jemy w biegu, rzucamy się na niezdrowe przekąski, a potem nasz układ pokarmowy daje znać, że nie było to rozsądne posunięcie? Warto w takich sytuacjach sięgnąć po zioła na trawienie.

Dużą część spośród roślin wykorzystywanych w celach leczniczych i wspomagających organizm stanowią takie, które wpływają na procesy trawienne. Przyrządzenie ziołowej herbatki po posiłku, kiedy domagają nam bóle brzucha i wzięcia lub profilaktyczne w ciągu dnia – to sposób na ulgę i lepsze samopoczucie.

Zioła na trawienie

Czy zioła na trawienie stosuje się tylko doraźnie?

Wiele osób sięga po zioła na trawienie, kiedy pojawiają się chwilowe dolegliwości, i ma je na wszelki wypadek w swojej apteczce. Szczególnie w przypadku roślin o silnym działaniu wręcz niewskazane jest długotrwałe stosowanie.

Istnieje natomiast wiele ziół, które możemy stosować prawie bez ograniczeń. Warto wspomagać się więc nimi, kiedy many skłonności do nawracających dolegliwości trawiennych. Regularne profilaktyczne picie naparu może uchronić przed tym, że niestrawność zepsuje nam dzień.

 

Na co pomagają zioła na trawienie?

Dolegliwości związanych z trawieniem może być wiele. Najczęstsze to uczucie ciężkości, zgaga, bóle brzucha. Często nieregularne posiłki mogą skutkować uczuciem przelewania się w jelitach i wzdęciami. Przyczyny tych dolegliwości to zbyt mała ilość soków trawiennych w stosunku do spożywanego jedzenia lub ich złe proporcje. Płyny zawierające enzymy trawienne i kwasy produkuje żołądek, trzustka, pęcherzyk żółciowy.

Bardzo ważna dla prawidłowych funkcji przewodu pokarmowego jest zdrowa wątroba i właściwa perystaltyka jelit. Zioła ma trawienie wspomagają wydzielanie soków trawiennych i przyswajanie składników pokarmowych. Zapobiegają one także zaleganiu treści pokarmowej w naszych jelitach zbyt długo.

 

Tego warto spróbować

Mięta, choć wydaje się pospolita, z całą pewnością jest jednak warta uwagi. Przygotowana w postaci naparu poradzi sobie z objawami przejedzenia i podrażnieniem żołądka. Mięta pieprzowa ma ostrzejszy smak i silniejsze, niekiedy lekko drażniące, działanie. Dzieje się tak, ponieważ ma większą koncentrację olejków eterycznych niż jej kuzynka mięta zielona.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl